Konferencja OLZON 2015 - Konferencja OLZON 2021

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie
Konferencje OLZON
Od 2004 r. OLZON corocznie organizuje konferencję poświęconą zagadnieniom dotyczącym leczenia pacjentów z zaburzeniami osobowości. Obejmuje to kwestie diagnostyki, metod leczenia, psychoterapii w oddziale stacjonarnym i poza nim, czy wymiany doświadczeń w zakresie terapii pacjentów.
XII Konferencja pt. Dorośli - niedorośli. Wewnętrzne i systemowe uwarunkowania niedojrzałości.
5 września 2015 r.

• Katarzyna Synówka i Jacek Kowaleczko, Proces rozwoju. Powodzenie i niepowodzenie w psychoterapii grupowej.
  • Margot Waddell, Wieczny adolescent: zagadka rozwoju. Próba zrozumienia tych, którzy nie chcą dorosnąć lub nie są do tego zdolni.
  • Anna Depukat, Czy pacjenci z głębokimi zaburzeniami osobowości tak  często muszą pozostawać w grupie „no option” dla psychiatrii? Studium  przypadków pacjentek pozostających w leczeniu oddziałów  ogólnopsychiatrycznych.

Prowadzenie, dyskusja, zamknięcie konferencji: Wojciech Hańbowski.

Katarzyna Synówka i Jacek Kowaleczko, psychoterapeuci z OLZON prowadzą grupę psychoterapeutyczną, opowiedzieli o pacjentach, którzy nie są w stanie dorosnąć, ponieważ nie mogą uznać odrębności i znaczenia innych ludzi, czy wręcz używają ich jak przedmiotów. Prelegenci opowiedzą o roli grupy w leczeniu tych osób.

Katarzyna Synówka jest psychologiem, psychoterapeutą certyfikowanym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a Jacek Kowaleczko jest specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą. Oboje są członkami nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Margot Waddell, członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz psychoanalityk dziecięcy. Pracuje od 30 lat jako konsultant, psychoterapeuta dzieci i młodzieży w klinice Tavistock w Londynie, gdzie prowadzi również zajęcia dydaktyczne. Wiele publikuje i wykłada zarówno w Anglii, jak i poza jej granicami. Jest redaktorem serii wydawniczej Tavistock Clinic, od jej rozpoczęcia w 1998. Rozszerzone wydanie jej książki, Inside Lives; Psychoanalysis and the Growth of the Personality opublikował Karnac w 2002. Understanding 12 to 14 year-olds opublikowało wydawnictwo Jessica Kingsley w roku 2005.

Anna Depukat, specjalista psychiatra, pracuje w kobiecym oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala Babińskiego, prowadzi również praktykę prywatną jako psychiatra oraz psychoterapeuta w podejściu psychodynamicznym. W ramach przygotowań do doktoratu zajmuje się pacjentkami z głębokimi zaburzeniami osobowości i oceną prognostyczną czynników ryzyka zachowań samobójczych u pacjentek hospitalizowanych.
OLZON
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic istnieje od 2002 r. Specjalizuje się w stacjonarnej pomocy pacjentom z poważnymi zaburzeniami osobowości koncentrując się na psychoterapii w podejściu psychoanalitycznym.
Od 2004 r. zespół OLZON organizuje corocznie konferencje, których celem jest skupianie środowiska profesjonalistów, którzy zajmują się leczeniem i pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi.
ul. J. Babińskiego 29

DOJAZD DO KA AFM Z DWORCA PKP/AUTOBUSOWEGO
Tramwajem nr 50 z tunelu pod dworcem kolejowym w kierunku Kurdwanów
Należy wysiąść na trzecim przystanku Zabłocie.
Najlepiej zaopatrzyć się w bilet 20 minutowy w cenie 4 zł.
Stronę przygotował (fot. własne) i redaguje Piotr Biernacki, kontakt.