Strona główna - Konferencja OLZON 2021

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie
Przejdź do treści
Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie
XVII Konferencja Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Kraków, 9 października 2021
Tytuł konferencji: Wierzyliśmy jak nikt. Znaczenie iluzji i jej utraty.
Inspiracją tytułu jest książka Rebecci Makkai pt. Wierzyliśmy jak nikt, w tłumaczeniu Sebastiana Musielaka, a wydanej przez Wydawnictwo Poznańskie.

Nasi tegoroczni prelegenci, to:
  • Ewa Modzelewska - Kossowska, przedstawi wykład pt. Iluzja i deziluzja w dobie zagrożonej demokracji. "Mario i czarodziej" jako stany umysłu.
Ewa Modzelewska - Kossowska jest psychoanalityczką szkoleniową Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz psychoanalityczką dzieci i młodzieży, współtworzy Ośrodek Myśli Psychoanalitycznej  PAN.

  • Piotr Biernacki, przedstawi wykład pt. Pół roku w bańce. Społeczność terapeutyczna w oddziale szpitalnym wobec ograniczeń epidemicznych.
  • Piotr Biernacki jest terapeutą społeczności i pracownikiem socjalnym w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic, analitykiem grupowym Instytutu Analizy Grupowej Rasztów.

  • Marcus Evans, przedstawi wykład pt. Kilka myśli o rozwoju przekonania: "Gdybym tylko była chłopcem" jako azylu pychicznego.
Marcus Evans jest psychoanalitykiem, członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz Instytutu Psychoanalitycznego. Szkolił się i pracował jako konsultant psychoterapeuta w Tavistock & Portman NHS Foundation Trust w Londynie, co dało mu ponad 40 lat doświadczenia w dziedzinie zdrowia psychicznego m.in. jako pielęgniarz, przełożony, wykładowca i menadżer. Od 1995 roku prowadzi praktykę prywatną w Beckenham. Jest jednym z członków-założycieli Fitzjohn's Service, w leczeniu pacjentów z ciężkimi i trwałymi chorobami psychicznymi oraz zaburzeniami osobowości w części dla dorosłych pacjentów kliniki Tavistock. Jest autorem publikacji dotyczących rozumienia psychoanalitycznego w leczeniu chorób psychicznych.

Konferencja jest organizowana we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Adres wydarzenia: Kraków, ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1.

Aktualności
Program
Kontakt
Rejestracja
Konferencje OLZON
OLZON
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic istnieje od 2002 r. Specjalizuje się w stacjonarnej pomocy pacjentom z poważnymi zaburzeniami osobowości koncentrując się na psychoterapii w podejściu psychoanalitycznym.
Od 2004 r. zespół OLZON organizuje corocznie konferencje, których celem jest skupianie środowiska profesjonalistów, którzy zajmują się leczeniem i pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi.
KONTAKT
ul. J. Babińskiego 29
30-393 Kraków

+48 12 65 24 317
DOJAZD DO KA AFM Z DWORCA PKP/AUTOBUSOWEGO
Tramwajem nr 50 z tunelu pod dworcem kolejowym w kierunku Kurdwanów
Należy wysiąść na trzecim przystanku Zabłocie.
Najlepiej zaopatrzyć się w bilet 20 minutowy w cenie 4 zł.
Stronę przygotował (fot. własne) i redaguje Piotr Biernacki, kontakt.
Wróć do spisu treści