Konferencja OLZON 2017

XIV Konferencja OLZON, Kraków 9.09.2017.

XIV Konferencja Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie
W 100-LECIE SZPITALA BABIŃSKIEGO

Tytuł konferencji:
NADZIEJA W PSYCHOANALIZIE

KRAKÓW, 9 września 2017 r.

Miejsce wydarzenia:
Budynek Teatru Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie
Kraków, ul. J. Babińskiego 29.

Udział w konferencji wezmą:

• Margot Waddell:  "Całe to Światło, którego nie widzimy": psychoanalityczne refleksje o naturze Nadziei.
Psychoanalityczka Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, przez ponad 30 lat konsultantka dzieci i młodzieży na Oddziale Terapii Nastolatków Kliniki Tavistock w Londynie. Jest redaktorką serii wydawniczej "Tavistock Clinic", autorką książek tłumaczonych również na język polski. Nakładem Oficyny Ingenium ukazała się w 2015 roku jej najbardziej znana praca Światy wewnętrzne. Psychoanaliza i rozwój osobowości.

• Edyta Biernacka:  Atak końca świata. O terrorze nie-reprezentacji.
Psychoanalityczka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, pracuje jako psychoterapeuta i superwizor w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic oraz w praktyce prywatnej. Współprowadzi Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej. Członkini Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. H. Segal.

• Tomasz Fortuna:  Notatki z obydwu stron muru. O nadziei w psychoanalizie.
Psychoanalityk Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, pracuje w Klinice Portman, specjalizującej się w leczeniu perwersji oraz w praktyce prywatnej w Londynie, jest członkiem Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. H. Segal, historycznie związany z Oddziałem Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic.